Wiercimy

Dysponujemy odpowiednim zestawem urządzeń wiertniczych dla wykonania każdego trudnego zadania. Szczegóły

Badamy

UNI-GEO od wielu lat świadczy kompleksowe usługi i przeprowadza wszelkiego rodzaju badania geologiczne.

Szczegóły

Dokumentujemy

Nasi pracownicy dysponują niezbędnymi uprawnieniami i kompetencjami w zakresie realizacji dokumentacji geologicznej.

Szczegóły

Kompleksowe usługi geologiczne

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

przekroj
Przedsiębiorstwo UNI-GEO jest firmą geologiczną, która od wielu lat świadczy kompleksowe prace i badania geologiczne związane z przygotowaniem realizacji inwestycji budowlanych, drogowych, obiektów inżynieryjnych, farm wiatrowych, linii energetycznych wysokiego napięcie i innych.

 • Studnie głębinowe

 • Pompy ciepła

 • Geologia inżynierska

 • Geotechnika

 • Badania podłoża gruntowego

 • Wiercenia badawcze

 • Sondowania geologiczne

 • Obsługa laboratoryjna inwestycji

Nasza oferta

Nasz potencjał

Najczęściej używany przez nas sprzęt

Samochodowa wiertnica WH 25 posadowiona na podwoziu samochodu terenowego FORD F350 służy do wykonywania pionowych otworów w gruncie za pomocą wiercenia świdrem ślimakowym na sucho z zastosowaniem rur okładzinowych. Parametry wiertnicy pozwalają na wykonywanie w gruntach otworów o średnicy 180 mm na głębokość 30 m metodą obrotową za pomocą świdrów ślimakowych. Łatwe przemieszczanie się wiertnicy WH 25 zapewnia posadowienie jej na samochodzie terenowym FORD F350, umożliwiając jednocześnie wykonywanie badań w terenach trudnodostępnych.

Samochodowa wiertnica H20SG posadowiona na podwoziu samochodu terenowego HONKER. Parametry wiertnicy pozwalają na wykonywanie w gruntach średniozwięzłych otworów o średnicy 150 mm na głębokość 25 m metodą obrotową za pomocą ślimaków. Posadowienie wiertnicy H20SG na podwoziu samochodu terenowego TARPAN czyni z niej mobilną jednostkę odpowiednią do wykonywania odwiertów geologicznych o różnorodnym przeznaczeniu.

Samochodowa wiertnica WH 25P posadowiona na podwoziu samochodu terenowego MARMON służąca do wykonywania pionowych otworów w gruncie za pomocą wiercenia świdrem ślimakowym na sucho z zastosowaniem rur okładzinowych, wiercenia udarowego, wyciągania urobku szlamówką lub świdrem rurowym, wiercenia koronką widiową lub diamentową z płuczką, iniekcji mikropali, wiercenia z płuczkami wiertniczymi z prawym obiegiem płuczki.
Nominalne parametry wiertnicy umożliwiają wykonywanie w gruntach średniozwięzłych otworów o średnicy 200 mm do głębokości 30 m metodą obrotową za pomocą świdra ślimakowego lub 80 m metodą płuczkową za pomocą świdra gryzowego.

Posiadane przez naszą firmę urządzenie Pagani TG-63-200 pozwala wykonywać badania za pomocą sondy CPT/CPTU do głębokości 25,0 m p.p.t. Dodatkową cecha zestawu jest bardzo wysoka mobilność, którą zawdzięcza on gąsienicom; na miejsce pracy dostarczany jest, specjalnie do tej roli przystosowanym, samochodem. Sonda statyczna CPT/CPTU jest podstawowym narzędziem pracy wykorzystywanym w krajach Uni Europejskiej do polowych badań gruntu – „in situ”. Badania wykonane za pomocą sondy CPT/CPTU pozwalają na określenie m.in. budowy geologicznej podłoża oraz parametrów geotechnicznych. Opracowane przez nas wyniki sondowań cechują się bardzo dużą wiarygodnością i dokładnością, a czas ich wykonania jest stosunkowo krótki.

Wieloletnie doświadczenie

Przez cały okres naszej działalności nabyliśmy ogromnego doświadczenia w wielu gałęziach branży geologicznej. Z biegiem lat świadczymy usługi w coraz to większym zasięgu, co rozkłada się mniej więcej następująco:

Dokumentacje geologiczne 99%

Badania geologiczne 85%

Wiercenia badawcze 70%

Pompy ciepła 65%

Studnie głębinowe 50%

Nasi klienci

Przykłady zrealizowanych przez nas prac

 • Dokumentacja geologiczno – inżynierska dla określenia warunków gruntowo – wodnych na potrzeby posadowienia 16 elektrowni wiatrowych oraz GPZ w ramach inwestycji pod nazwą „Budowa Zespołu Elektrowni Wiatrowych Suwałki I (Radysy) położonego na terenie miejscowości Radysy.
  Electrum sp. z o.o. ul. Watykańska 13 15-638 Białystok
 • Sieć otworów obserwacyjnych (piezometrów) w rejonie gminnego składowiska odpadów stałych w Gołdapi.
  Urząd Miejski w Gołdapi, 19-500 Gołdap, Plac Zwycięstwa 14
  hydrogeologia
 • Sieć otworów wiertniczych wykonanych w celu pozyskania ciepła Ziemi na potrzeby instalacji pomp ciepła Budynek Zakładu Pomocy Doraźnej w Augustowie.
  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach
  pompy ciepła
 • Dokumentacja geologiczno - inżynierska dla określenia warunków gruntowo – wodnych na potrzeby posadowienia obiektu handlowo – usługowo – mieszkalnego z parkingami podziemnymi i naziemnymi w Białymstoku przy ul. Wesołej.
  Rogowski Development BIS II sp. k., 15-281 Białystok
  geotechnika
 • Projekt Robót Geologicznych w celu wykorzystania ciepła Ziemi dla budynków zespołu dworskiego w Kurowie.
  Narwiański Park Narodowy, Kurowo 10, 18-204 Kobylin Borzymy
  pompy ciepła
 • Ujęcie wód podziemnych Dubowo I k/Suwałk na potrzeby węzła betoniarskiego (obwodnica Augustowa)
  Budimex S.A. ul. Stawki 40, 01-040 Warszawa
  hydrogeologia
Transprojekt Gdański
Mota Engil
Strabag
Budimex
Rogowski
Electrum

Nasza firma działa pod kierownictwem uprawnionych geologów

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail

Kontakt